Siber Alemin Avatar Çocukları

30 Ocak 2018

yedam_soylesileri_osmantolgaaricak_b

Söyleşi Hakkında
Günümüzde internet kullanımı yaş ya da cinsiyet farkı gözetmeksizin birçoğumuzun vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş bulunmakta. Peki, internet kullanımı sosyal hayatımıza ne gibi etkiler yapıyor? İnternet neden bizim için vazgeçilmez oldu ve bizi bir birey, aile ve toplum olarak nasıl etkiledi? Günümüzde internet, dünyanın dört bir tarafını kolaylıkla yakınımıza getirirken aynı zamanda da yakınımızdakileri bizden uzaklaştırıyor olabilir mi? Sizleri neden internetin günümüz dünyasında vazgeçilmez olduğunu ve internet kullanımının olumlu ve olumsuz etkilerini konuşacağımız bu söyleşimize davet ediyoruz.

Konuk Hakkında
Prof. Dr. Osman Tolga Arıcak İstanbul Üniversitesi - Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi'nde tamamladı. 1994-1999 yılları arasında Trakya Üniversitesi'nde Eğitimde Psikolojik Hizmetler programında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1999 yılında doktorasını aldıktan sonra yardımcı doçent olarak çalışmaya devam etti. Prof. Dr. Arıcak 2006-2007 yılları arasında Indiana Üniversitesi'nde Psikolojik Danışma ve Eğitim Psikolojisi Bölümü'nde konuk araştırmacı, 2007-2008 yılları arasında ise Tulane Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. ABD'de lisans ve lisansüstü düzeyde iki dönem halinde dersler verdi. 2010 yılında Eğitim Psikolojisi alanında doçent oldu. 2013-2014 akademik yılında Harvard Üniversitesi İnternet Araştırmaları Merkezi'nde araştırmacı olarak çalışan Arıcak, hala Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Arıcak'ın yurtiçi ve yurt dışında çeşitli derneklere üyeliği, aynı zamanda Uluslararası Okul Psikolojisi Enstitüsü'nün de yönetim kurulu üyesi ve Türkiye temsilcisi olduğu bilinmektedir. Arıcak, 2015 yılından bu yana da Yeşilay Bilim Kurulu üyesi olarak hizmet vermekte siber zorbalık ve internet bağımlılığı üzerine araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Etkinlik Hakkında
*Söyleşiler her ayın son haftası, salı günleri YEDAM CERRAHPAŞA ANA Merkez'de yapılacaktır.

*Söyleşilere katılım kontenjanla sınırlı olup ücretsizdir. Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hemşireleri ve sosyal hizmet uzmanları katılabilir.

Adres: Esekapı Medresesi, Cerrahpaşa Mah. Etyemez Tekkesi Sok. No:2 Fatih / İstanbul