Bağımlılık Tedavisinde Yurtdışı Uygulamalarından İzlenimler

30 Mayıs 2017

yedam_soylesileri_rabiabilici_b

Söyleşi Hakkında
Bilindiği üzere bağımlılık tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bağımlılığın rehabilitasyon ve tedavisi için dünya üzerinde birbirinden farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaların bazıları tıbbi destek alanında, bazıları bağımlı bireylerin ve ailelerinin ruhsal süreçlerini değerlendirmeye yönelik, bazıları da bağımlı bireylerin sosyal hayat ve toplum içerisinde tedavisi ve desteklenmesiyle hayata geçirilen ayaktan ve yatılı tedavi uygulamalarıdır. Bu ayki söyleşimizde, bağımlılıkta tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinin ve uygulama modellerinin, Sağlık Bakanlığı'nın ve alandaki uzmanların gözüyle değerlendirildiği yurtdışı izlenimleri paylaşılacaktır. Bağımlılık tedavisinde dünyanın ne dediğini ve nerede olduğunu tartışacağımız söyleşimize davetlisiniz.

Konuk Hakkında
İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesini 1999 yılında bitirdi. 2002-2007 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araștırma Hastanesi'nde psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamladı. Erzurum Palandöken Devlet Hastanesinde 2 yıl, Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi AMATEM kliniğinde 4 yıl çalıștı. 2012 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde AMATEM kliniğinin kurulmasında görev aldı ve sorumlu hekim olarak çalıştı. Aynı yıl başasistan olarak atandı. 2015 yılında doçentlik ünvanını aldı. Hala Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araștırma Hastanesi'nde çalışan Bilici, 2017 itibariyle Başhekim olarak görev yapmaya başlamıştır.

Etkinlik Hakkında
*Söyleşiler her ayın son haftası, salı günleri YEDAM CERRAHPAŞA ANA Merkez'de yapılacaktır.

*Söyleşilere katılım kontenjanla sınırlı olup ücretsizdir. Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hemşireleri ve sosyal hizmet uzmanları katılabilir.

Adres: Esekapı Medresesi, Cerrahpaşa Mah. Etyemez Tekkesi Sok. No:2 Fatih / İstanbul