Bağımlılıkta Tedavi, Süreçler ve Uygulamalar Hakkında Merak Edilenler

28 Eylül 2018

yedam_soylesileri_doc_dr_merih_altintas_b

Söyleşi Hakkında
Bağımlılık ruh sağlığı alanında çalışılması zor olan alanlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Bu anlamda, bağımlılık alanında çalışan ruh sağlığı profesyonellerinin çalışırken zorlandığı konular diğer alanlara göre farklılık göstermektedir. Bağımlılıkla çalışanların karşılaştığı sorunları, tedaviye, uygulamaya ve süreçlere dair merak edilenleri AMATEM'in içerisinden gelen konuğumuzun tecrübe ve bilgisi ışığında birlikte soru-cevap şeklinde konuşacağımız söyleşimizde sizleri aramızda görmek isteriz.

Konuk Hakkında
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1994 yılında mezun oldu. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.B.D'da ve Kartal Koşuyolu EAH Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Psikiyatri uzmanlık eğitimini 2006-2011 yıllarında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları EAH'de tamamladı. 2013 yılında aynı hastanede Başasistan olarak çalışmaya hak kazandı. Psikoz klinikleri ve AMATEM kliniğinde görev yaptı. Türkiye'de ayakta tedavi ve rehabilitasyon modeli için bir ilk uygulama olan BADEM (Bağımlılık Ayakta Tedavi Danışma, Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi) ISTKA projesi ve kuruluşunda danışman ve sorumlu hekim olarak görev aldı. Yine ülkemizde ayakta tedavi için bir pilot uygulama olan DAN-TE (Danışma ve Tedavi Merkezi) kuruluşunda ve uygulamalarda sorumlu olarak çalıştı. EBAM (Erenköy Bilimsel Araştırma Merkezi) Sekreterliği yaptı. 2013 yılında Türkiye Psikiyatri Derneği, Bilimsel Araştırma (Sözel Bildiri) Ödülünü aldı. 2018 yılında psikiyatri doçenti olmaya hak kazandı. Aile ve Çift Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Dinamik Terapi, Cinsel Terapi ve Motivasyonel Görüşme eğitimleri aldı. Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları, Aile ve Çift Terapileri, Sosyal Psikiyatri ilgi alanlarıdır. Halen Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları EAH AMATEM kliniği sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Etkinlik Hakkında
*Söyleşi, YEDAM CERRAHPAŞA ANA Merkez'de yapılacaktır. 
*Söyleşilere katılım kontenjanla sınırlı olup ücretsizdir. Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hemşireleri ve sosyal hizmet uzmanları katılabilir.

*Başvuru ve kayıt için, melekcan.kabil@yesilay.org.tr adresine ulaşabilirsiniz.

Adres: Esekapı Medresesi, Cerrahpaşa Mah. Etyemez Tekkesi Sok. No:2 Fatih / İstanbul