Sentetik Kannabinoidler (Bonzai) ve Getirdikleri

11 Nisan 2017

cuneyt_evren

Konu Hakkında

Son zamanlarda madde bağımlılığı için tedaviye başvuran vakalarda bir sentetik kannabinoid türü olan bonzai kullanımı sıkça görülmektedir. Saf maddelere çeşitli kimyasallar eklenerek bilinenlerin dışında yeni ve giderek farklılaşan maddeler ortaya çıkmaya başlamıştır. Zaman içerisinde bonzai de bu maddelerden biri olmuştur. Sentetik kannabinoidlerdeki bu duruma karşı, bu alanda çalışanlar için sürekli bilgi güncelleme ihtiyacı doğmuştur. Sentetik kannabinoidlerin özelliklerini yakından tanımak için soru ve sorunları beraber konuşmak ve cevaplandırmak üzere bağımlılık alanında çalışan, konuya ilgi duyan ruh sağlığı profesyonellerini AMATEM Klinik Yöneticisi Doç. Dr. Cüneyt Evren'in Sentetik Kannabinoidler (Bonzai) ve Getirdikleri isimli söyleşisine davet ediyoruz.

Konuk Hakkında

Doç. Dr. Cüneyt Evren, İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesini 1991'de, psikiyatri uzmanlık eğitimini Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1996'da tamamladı. Aynı yıl Alkol Madde Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezinde (AMATEM) baş asistan olarak çalışmaya başladı, 2006 yılında ise doçent oldu. 2010 yılında AMATEM'in klinik yöneticiliğini devraldı. Halen AMATEM Alkol bölümünün sorumluluğunu yürütmektedir.

*Söyleşilere psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hemşireleri ve sosyal hizmet uzmanları katılabilir.