Sistemimdeki Benlik İnşam ve Bağımlılıklarım

23 Ağustos 2017

yedam_soylesileri_neslihanariciozcan_b

Söyleşi Hakkında
Annemiz ve babamız ebeveyn olmayı düşündüğü andan itibaren benlik inşamız başlar. Benlik beni oluşturan her şeydir. Benliğin içinde oyuncaklarım, cinsiyetim, ilişkilerim, kıyafetlerim, komşularım, okullarım, yediklerim, kısacası her şey var. Bu her şeyi barındıran benlikte ne oluyor da beni oluşturan bazı parçalar benliğimi benden daha çok kaplıyor ve benliğimi bağımlı kılıyor? Ruh sağlığı alanında çalışan profesyonelleri "Sistemimdeki Benlik İnşam ve Bağımlılıklarım" söyleşimiz ile tüm bu sorulara birlikte cevap aramaya, sistemimizde benliğimizi nasıl bağımsızlaştırabileceğimizi anlamaya davet ediyoruz.

Konuk Hakkında
2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında 1.'likle mezun oldu. Uzmanlığını 2009 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji programında "OKB'de Bilişsel ve Üst bilişsel Yapılar ve Süreçler" Proje konusu ile 1.'likle tamamladı. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programından "Travmatik Yas ve Aile Dayanıklılığı" konusu ile doktorasını (PhD) aldı.  2006-2007 yılları arasında Özel Yaşamlar Rehabilitasyon merkezinde ve 2007- 2015 yılları arasında da Medipol Hastanesinde Uzman Klinik Psikolog olarak çalıştı. 2009-2015 yılları arasında çeşitli üniversitelerde kısa zamanlı öğretim üyeliği yaptı. 2015-2017 yılları arası İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde öğretim üyeliği yaptı. 2017 Mayıs ayından itibaren de İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğretim üyeliği yapmaya devam etmektedir. Dr. Neslihan Arıcı Özcan aldığı BDT, Gestalt Terapi, EMDR, Aile Terapisi eğitimleri ve süpervizyonları doğrultusunda TSSB, OKB, anksiyete bozuklukları (panik bozukluk, sosyal fobi), duygudurum bozuklukları (depresyon) ve kişilik bozuklukları tedavisi üzerine yoğunlaşmıştır. Çeşitli kurum ve kuruluşlara zor kişiliğe sahip bireyle başa çıkma yöntemleri, zor yaşantılarla başa çıkma ve dayanıklı olma yöntemleri, aile içi etkili iletişim, iş yerinde stres ve çatışma yönetimi, öğrencilerde sınav kaygısı ile baş çıkma konularında seminerler, süpervizyonlar vermekte ve grup çalışmaları yapmaktadır.

*Söyleşi YEDAM CERRAHPAŞA ANA Merkez'de yapılacaktır.

*Söyleşilere katılım kontenjanla sınırlı olup ücretsizdir. Psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hemşireleri ve sosyal hizmet uzmanları katılabilir.

Adres: Esekapı Medresesi, Cerrahpaşa Mah. Etyemez Tekkesi Sok. No:2 Fatih / İstanbul