YEDAM Ümraniye'nin temeli atıldı

16 Mayıs 2018

Yeşilay ve Ümraniye Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Ümraniye'de kurulacak olan YEDAM'ın temel atma töreni gerçekleşti.

Yeşilay ve Ümraniye Belediyesi işbirliğinde alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz psiko-sosyal destek veren YEDAM'ın (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) Tantavi Mahallesinde yapılan temel atma töreni, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın katılımıyla gerçekleşti.

Zemin kat ve 2 normal kattan oluşacak bina toplamda 954 metrekare kapalı alanda inşa ediliyor ve 4 adet atölye, 2 adet grup terapi odası, 2 adet sosyal hizmet odası, 2 adet psikolog odası, bilgi işlem merkezi, yönetim odası, mescit, uzman odası ve diğer ihtiyaçlar için tasarlanan çeşitli bölümleri içeriyor. YEDAM hizmetbinasının temel atma törenine Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Yeşilay Yönetim Kurulundan Av. Osman Baturhan Dursun, Dr. Mehmet Dinç, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan program şehit olan Filistinli kardeşlerimiz için okunan Kur'an-ı Kerim ile devam etti.

Türkiye genelinde 6 merkezi olan YEDAM, alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ve yakınlarına ücretsiz psiko-sosyal destek veriyor. Yanı sıra Türkiye'nin her yerinden aranabilen 444 79 75 Danışma Hattı ile arayanlara uzman psikologlar tarafından bağımlılık hakkında nitelikli bilgilendirme, yönlendirme ve destek sağlanıyor.