YEDAM danışanlarına ahşap boyama atölyesi düzenlendi

11 Ağustos 2017

Yeşilay'ın bağımlılara ve bağımlı yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti vermek üzere faaliyete geçirdiği YEDAM, düzenlediği hobi atölyeleriyle danışanların sosyal uyum ve motivasyonlarını artırıyor.

Alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği vermek amacıyla İstanbul'da 3, Şanlıurfa'da 1 merkeziyle hizmet veren Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM), hobi kurslarıyla da danışanlarının rehabilitasyon süreçlerini destekliyor. Bağımlılıktan kurtulma sürecinde olan kişileri, uyum içinde yeniden topluma kazandırmak için YEDAM'da her ay farklı sosyal etkinlikler düzenleniyor. Temmuz ayında ahşap boyama atölyesi düzenleyen YEDAM, atölyede danışanların ahşap boyama teknikleri, malzemelerin hazırlığı ve ortaya çıkarılacak modeller üzerine çalışmasını sağladı.

1 tam günlük etkinlik sonunda danışanlar hem ahşap boyama tekniklerini öğrendi hem de kendi tasarladıkları özel bir ahşap ürüne sahip oldular. Gönüllü uzman eğitmenler eşliğinde verilen hobi atölyeleriyle bağımlıların boş zamanlarını verimli etkinliklerle değerlendirmelerinin, bilgi ve beceri kazanmalarının sağlaması amaçlanıyor. YEDAM, bu yolla bağımlılıkla mücadele eden kişileri, uyum içinde yeniden topluma kazandırmak için öncülük etmeyi hedefliyor.