E - RANDEVU

Randevumu sistem üzerinden kendim almak istiyorum.

RANDEVU AL

Randevumu talebim için aranmak istiyorum.


Lütfen bekleyiniz.. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

Bilimsel Çalışmalarımız

YEDAM'da Bilimsel Çalışmalar

Danışanlarımıza ve yakınlarına daha iyi bir hizmet verebilmek için kurumumuzda alkol ve madde bağımlılarına aktif olarak psikolojik ve sosyal destek verirken yaptığımız araştırmalardan elde ettiğimiz sonuçları ölçmekte, bu sonuçları gizlilik kuralları ve etik kurallar çerçevesinde akademik alanlarda, alkol ve madde bağımlılığı kongrelerinde yayımlamaktayız.

YEDAM'da Yapılan Bilimsel Araştırma Örnekleri

  • Bağımlılıkta Bir Ön Çalışma Olarak Bireye Özgü Ev Ödevi Uygulaması: Değişim Defteri, Kişiye Özgü Tedavi Modeli: YEDAM, Panel, 10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2016.
  • Bağımlılıkta Farkındalık Temelli Uygulamalar, Kurs, 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2017.
  • Bir Ayaktan Tedavi Modeli: YEDAM'ın Geliştirilen Temel Özellikleri, Panel Bildirisi 10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2016.
  • Bir Bağımlılık Danışma Merkezinde Tedavi Terk Oranları ve Etkileyen Faktörler: Bir İzleme Çalışması, Bağımlılıkta Ev Ödevi Uygulaması: Değişim Defteri, Panel, 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2017.
  • Bir Danışmanlık Merkezinde İzlem Süresince Tedavide Başarı Kavramının Göstergeleri, Panel Bildirisi, 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2017.
  • Sivil Toplum Örgütlerinin Madde Bağımlılığını Önleme Çalışmalarındaki Rolü: Türkiye Yeşilay Cemiyeti Örnek Çalışması. UNODC – Birleşmiş Milletler Madde ve Suç Birimi, CND, 59. Bölüm – 14-22 Mart 2016.
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğunun, Bağımlılık Tedavisinin Seyrine Etkisi: Bir İzlem Çalışması, 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2017.
  • Türkiye'de Bağımlı Rehabilitasyonuna Yaklaşım: YEDAM, UNODC - Birleşmiş Milletler Madde ve Suç Birimi, CND, 59. Bölüm – 14-22 Mart 2016.
  • Türkiye'de Bağımlılıkta Rehabilitasyona Bir Yaklaşım Modeli olarak: YEDAM, Panel Bildirisi 9. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 2015.
  • YEDAM: Ayaktan Psiko-Sosyal Tedavi Modeli, Panel Bildirisi, 27. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi, 2017.

YEDAM'ın Bilimsel Çalışmalara Katkısı

YEDAM, bağımlılık alanına ilişkin akademik temelli araştırma yapmak isteyen alandaki üniversite, yüksek lisans öğrencileri ve akademik personellere yapmayı amaçladıkları çalışmalar ve araştırma tezleri için veri toplama imkanı sunmaktadır.