Yeşilay Danışmanlık Merkezi Bülten - Ekim 2019

13 Kasım 2019

Bağımlılık ve tedavisi hakkında toplumda farkındalık ve bilinç oluşturmak, faaliyetlerimizi duyurmak ve daha fazla kişiye ulaşabilmek amacıyla sizler için YEDAM e-bülten Ekim sayısını hazırladık.

E-bülten .pdf dokümanını indirmek için tıklayınız...

EYLÜL 2019'DA NELER YAPTIK?

Merkezlerimizde alkol ve madde bağımlısı kişilere ve ailelerine sağladığımız danışmanlık hizmetlerine ek olarak;

  • Tütün ve teknoloji bağımlılığına yönelik müdahalelerin yer aldığı bir rehber oluşturduk.

YEDAM BATMAN

  • Batman Valiliğinin desteği ile gerçekleşen 3. Batman Kitap Fuarı'na katıldık. Fuarda, YEDAM standına gelen ziyaretçilere tanıtım yapıp broşürlerimizi dağıttık.

YEDAM ANKARA

  • Danışanlarımız ile ahşap boyama, terrarium ve ebru atölyeleri gibi çeşitli faaliyetleri Ankara YEDAM'da gerçekleştirmeye devam ettik.

Türkiye'nin dört bir yanında ve Kıbrıs'ta faaliyete geçen Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM)'ların sayısı 36'ya ulaştı.


BİL-YAY: YEDAM olarak bagımlılık ve tedavisi hakkında toplumu bilgilendirmek, merak edilen konulara değinmek istiyoruz.

İlk Adımı Atabilmek Önemlidir!

20'li yaşlardaki A.O., çalıştığı kuruma eğitim için gelen Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) çalışanları ile karşılaştığında ilk defa YEDAM adında bir merkez olduğunu fark etmiş, merak edip araştırmaya başlamış.

İnternetten merkez hakkında bilgi aldıktan sonra adresini alıp birkaç kez YEDAM kapısına kadar gelmiş ancak bir türlü içeriye girmeye cesaret edememiş. Sonunda bir gün ilk adımı atarak merkeze gelmiş ve ayaküstü de olsa bir görüşme yapmak istediğini söylemiş. Halkla İlişkiler sorumlusunun o sırada takvimi uygun olan psikoloğayönlendirme yapmasıyla YEDAM'daki sürecine ilk adımı atan danışan, görüşme sonunda "YEDAM'ın benim için çok faydalı olacağına ve buradan destek almaya devam ettikçe temiz kalacağıma inanıyorum." diyerek yeni randevusunu
almıştır. Danışan tedavi süreci YEDAM'da devam etmektedir.

Danışanımızdan Teşekkür Notu:
Öncelikle bu kurumun oluşmasında emeği geçen herkesi saygı ve minnetle selamlıyorum. Kurum harika bir şekilde işliyor. Birçok insanın bağımlılıklardan ve psikolojik problemlerinden arındığını, yaşam kalitesini yükselttiğini söyleyebilirim. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Her iş saygı ve profesyonellik çerçevesinde işliyor.

Sevgiyle kalın