YEDAM danışanları ebru yaptı

25 Haziran 2017

Yeşilay'ın bağımlılara ve bağımlı yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti vermek üzere faaliyete geçirdiği YEDAM, düzenlediği hobi atölyeleriyle danışanların sosyal uyum ve motivasyonlarını artırıyor.

Alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği vermek amacıyla İstanbul'da 3, Şanlıurfa'da 1 merkeziyle hizmet veren Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM), hobi kurslarıyla da danışanlarının rehabilitasyon süreçlerini destekliyor.

Bağımlılıktan kurtulma sürecinde olan kişileri, uyum içinde yeniden topluma kazandırmak için YEDAM'da her ay farklı sosyal etkinlikler düzenleniyor. Haziran ayında ebru atölyesi düzenleyen YEDAM, atölyede danışanların başlangıç seviyesinde ebru tekniğinin en temel bilgilerini, malzemelerin hazırlığını, boya, öd ve su ayarlarını, renk, kompozisyon, estetiği ve ebrunun temel motif yapımlarını öğrenmesini sağladı. Gönüllü eğitmen tarafından verilen 1 tam günlük etkinlik sonunda danışanlar; hem ebru bilgilerini öğrendiler hem de kendi tasarladıkları ve yaptıkları bir ebru tablosuna sahip oldular.