Ünlüler YEDAM için tasarlıyor

19 Eylül 2016

Yeşilay'ın bağımlılara, bağımlı yakınlarına ve bağımlılık riski taşıyanlara ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti veren Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ne (YEDAM) ünlülerden destek geldi.

Yeşilay'ın 2015 yılında bağımlılara, bağımlı yakınlarına ve bağımlılık riski taşıyanlara ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti sağlamak amacıyla kurduğu Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ne (YEDAM) ünlü isimler tasarladıkları ürünlerle destek veriyor. 444 79 75 Danışma Hattı ile tüm Türkiye çapında hizmet veren YEDAM, bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz olarak yüz yüze de destek veriyor.

YEDAM, pilot olarak açılan Üsküdar'ın ardından Eylül sonunda Cerrahpaşa, Esekapı Medresesi'nde açılacak olan yeni genel merkeziyle hizmetlerinin kapsamını genişletecek.
YEDAM'ın "Yeniden Başlasın" adını verdiği kampanyaya Burcu Çetinkaya, Ece Vahapoğlu, Ayşe Şule Bilgiç, Hakan Hatipoğlu, Kalust Şalcıoğlu, Dilek Hanif, Çağan Atakan Arslan, İpek Soylu, Şahika Ercümen, Mustafa Sandal, Melih Yazgan, Işıl Reçber, İsmail Acar ve Aşkım Kapışmak gibi isimlerden de destek geldi.

Ünlü isimler tarafından tasarlanan ürünlerin satışından elde edilecek gelirler, uyuşturucu ve alkol bağımlıların tedavi sürecine destek olunması amacıyla YEDAM'a bağışlanacak. İsteyenler bu tasarımları Morhipo, Çiçeksepeti'nden veya Yeşilay Market'ten temin edebilecek.